Már egy hete fut a magyar mozikban a Marvel legújabb filmje, a Doctor Strange. A film egyelőre felülmúlja a várakozásokat, a nézők oda vannak érte, a kritikusok szintúgy, és ebből kifolyólag a bevételek is magasan jobbak a vártnál. A film konkrétan 1 napja lépte túl a 350 millió dolláros bevételt világszerte.
Figyelem lehetséges SPOILEREK!
Mint azt tudjuk, jóval több dolgot rejt egy Marvel film, mint az először látszik. Nézzük meg ezeket az úgynevezett ’easter-eggs’ utalásokat.
Kezdjük a legegyszerűbben kiszúrhatókkal.
Stan Lee cameo-t kiemelni már-már fölösleges, így remélem senki nem ment el a buszon ülve olvasó úr mellett.
Bár a Marvel Stúdió elég erőteljesen nyomja az arcunkba a nagy finálé darabjait, még mindig akadhatnak olyanok, akiknek nem állt össze a puzzle. Jelen esetben a puzzle darabkákat a Végtelen Kövek szimbolizálják. Ha valakinek a színéből, illetve az erejéből nem derül volna ki, még meg is említik a film végén, hogy bizony Aggamoto Szeme nem egy „hétköznapi” relikvia, hanem egy végtelen kő. Jól gondoljátok a Time Stone.
Már a trailerekből is láthatták a szemfülesek, feltűnik az Avengers torony New York-ban felvett jelenetekben. De még ha így se lett volna világos, hogy Doctor Strange ugyan abba a hős univerzumba tartozik mint a Bosszúállók, Wong a biztonság kedvéért elmagyarázza, hogy miben különbözik az ő munkájuk a Bosszúállókétól.
A feliratok közi jelenet a Thor: Ragnarok-ra utal, illetve azt készíti elő.
A feliratok utáni jelenet Doctor Strange folytatására utal, Baron Mordo (végre) elfoglalja a gonosz szerepét.
Ezeket az utalásokat volt egyszerű kiszúrni, nézzünk most egy fokkal nehezebb dolgokat.
Benedict Cumberbatch nem csak 1 szerepet játszott a filmben. A Hobbit című filmhez hasonlóan, itt is egy CGI karakter hangját kölcsönözte. Míg a Hobbit-ban ő volt Smaug, a Marvel filmben ő maga adta Dormammu hangját is.
Doctor Strange a multiverzum beutazásakor meglátogatta a Quantum valóságot is (Microverse). Ha ismerősen cseng a név az azért lehet, mert az eredeti Wasp, ebben a világban ragadt, amit az Ant-Man filmből tudhatunk.
A film végi feliratok legvégén láthatunk egy figyelmeztetést. „Avoid distracted driving” – azaz kerüljük a figyelemelterelést vezetés közben. Ez egyértelműen Strange balesetére utal a filmben, de az, hogy a feliratok legvégén van, szintén utalás Stephen egy megjegyzésére a filmből: „A figyelmeztetés mindig a varázsige után van”.
Ha már valaki ezeket is megtalálta igazi rajongónak vallhatja magát, de nézzünk valami kihívást az igazán hard-core mozi fanoknak.
Doctor Strange balesetét megelőzően egy telefonhívás zajlik le, ahol betegek közül válogat a doktor (ez így leírva elég morbidul hangzik). Az egyik betegnek gerincsérülése van, egy bizonyos kísérleti páncél meghibásodása miatt. Nos, sokan gondolhatnak itt Rhodey sérülésére a Captain America: Civil War-ból, de itt nem róla van szó. Először is körül írnám miért nem Rhodes a beteg.
- A War-Machine páncél aligha tartozik a kísérleti kategóriába
- Ha Rhodey-ról lenne szó, az az Amerikai Egyesül Államok egy kiemelt, hivatalos osztagának egyik tagjáról, aligha lenne választási lehetősége Strange-nek, hogy elássa-e a beteget vagy sem.
- A telefonhívás alatt elhangzik, hogy 35 év körüli betegről van szó. Nem akarom megsérteni James Rhodes ezredest, de rég volt már ő 35 éves.
- Az idő is elég nyomos indok. A Civil War 2016-ban játszódik. Azaz, ha Rhodes lenne a beteg, az azt jelentené, hogy Strange balesete is 2016-ban van. Amivel csupán annyi a probléma, hogy a nyugati orvoslásban is éveken át keresi a megoldást, majd feltehetően éveket tölt el a távol keleten is, ami azt jelentené, hogy a végső csata kb 2020-ban játszódna. Remélem, nem kell tovább fejtegetni, hogy ez miért is lenne butaság
- Az utolsó és legnyomósabb indok, ami még a most is kételkedőket is jobb belátásra bírja, hogy maga a rendező nyilatkozta, hogy ott nem Rhodes-ra utaltak.
Akkor viszont kiről lehet szó? 2010-ben járunk, a Vasember 2 idején. Justin Hammer kétségbeesetten próbálja lemásolni a Vasember páncélt, inkább kevesebb mint több sikerrel. Az egyik prototípusa (azaz kísérleti páncélja – na ismerősen hangzik?) élő adásban okoz láthatóan elég komoly gerincsérülést a használójának. Itt erről a pórul járt pilótáról van szó.
Maradjunk ugyan ennél a telefonbeszélgetésnél. A következő alany, akit választhat Strange, egy fiatal 22 éves nő. A lány fejében egy microchip van beültetve, ezzel kezelve/irányítva a skizofréniáját. Azonban a lányba belecsapott a villám és most kómában fekszik. Captain Marvel utalás. A stúdió elnök Kevin Feige elárulta, hogy változtatnak Carol Danvers eredet sztoriján, mert szerintük túlságosan hasonlít egy DC hős történetéhez. Tehát emiatt lehetséges, hogy itt Captain Marvel-ről volt már említés.
Egyre közelebb kerülünk ahhoz, hogy pontot tegyünk annak a teóriának a végére, ami szerint az egyes Végtelen Kövek nem hivatalos nevei, Thanos nevét adják ki.
- Tesseract
- H (feltehetően a Thor: Ragnarok-ba bukkan fel az utolsó kő és a teória szerint Heimdall szeme lesz az. Hiszen a Lélek Kőnek köszönhetően lát minden egyes lelket a 9 birodalomban)
- Aether
- Necklace (Aggamotó szeme ugye egy nyakláncon lóg)
- Orb
- Scepter
Stan Lee Aldous Huxley: The Doors of Perception című könyvét olvassa a buszon. A könyv Huxley élményeiről szól, amikor erős tudatmódosító drogok hatása alatt volt. Ez Kevin Feige egy régebbi nyilatkozatára tett utalás, hogy Doctor Strange látványvilága olyan mintha, tudatmódosító szerek hatása alatt lennénk.
A hiányzó könyv a könyvtárból talán a Darkhold, az Agents of SHIELD-ből.
A félkarú idős ázsiai utalás lehet a Star Wars-ra, ahogy ezt már megszokhattuk a többi Marvel filmben is.
Az eddig említett utalásokat csak a filmek tudatában ki lehetett szúrni, most viszont lássunk olyanokat, amikhez szükségünk van képregényes előtudásra.
Dormammu-nak a képregényekben van egy hadserege, a „Mindless-Ones”. Viccesen úgy lehetne fordítani a nevüket, hogy az „Agyatlanok”. Kaecilius és követőit Dormammu átváltoztatja Mindless-Ones-á.
A wifi jelszó „Shamballa” Doctor Strange egyik képregényére utal, melynek neve „Into Shamballa” volt.
Mordo botjának neve „Staff of the Living Tribunal. Ilyen ereklye nem létezik a papírra vetett történetekben, azonban a Living Tribunal a Marvel képregények egyik legerősebb kozmikus lénye.
Maradjunk az ereklyék vonalán. Wong „Wand of Watoomb” nevű ereklyével harcol. A képregényekben Doctor Strange egyik ellenségéhez, Xandu-hoz kötődik.
Tina Minorou a „Staff of One” ereklyét tartja a kezében. A képregényekben akkora ereje van ennek a tárgynak, hogy még maga Dormammu is tart tőle.
A New York-ban lévő szentélyt egy bizonyos Daniel Drumm őrzi, aki sajnálatos módon elég hamar meghal. Azonban neki a testvére a képregényekben Jericho Drumm, aki Borther Vodoo néven lett ismert a hősök között.
Doctor Strange-t komikusan tartja távol, majd el is húzza a köpenye két baltától, majd ráveszi, hogy a testbilincset használja Kaecilus ellen. Az a két fejsze az úgynevezett „Axe of Angarruumus”, ami a jelenleg futó Doctor Strange képregényekben Stephen fegyvere.
Christine Palmer érdekes szavakat használ, amikor Stephen-nel műtéti beavatkozásokról beszél. A „Bleeding Edge” kifejezés az egyik legnépszerűbb Vasember páncél neve volt a képregényekben. A Bleeding Edge páncél egy hihetetlenül erős nano-tech páncél volt, amit Tony képes volt a saját szervezetében tárolni, majd felvenni, amikor szüksége volt rá. Lehetséges, hogy az Infinity War idején Stark feltalálja ezt a technológiát.
Christine Palmer karaktere a képregényekben nem más, mint Night Nurse. Night Nurse nem szuperhős, hanem ő a hősök orvosa. Láthattunk, hogy még Doctor Strange-nek is segítségre volt szüksége két ütközet között.
Ezek a kis rejtett tartalmak olvashatók szerte a neten, egyelőre. Ti ezeken kívül találtatok valami mást is? Ha igen jöhetnek a kommentek facebookon!
További érdekességekért, hírekért és cikkekért kövesd a facebook oldalt: facebook.com/marvelcinematicnews
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.